Oto Servis Blog

Volkswagen Audi Seat Skoda

Salı, 02 Mart 2021 00:05 Arıza Tespit 0 Comments

Çift kavramalı şanzımanınız ne olursa olsun öncelikle “kavrama arızası nedir” sorusuna cevap bulmak gerekir.

Perşembe, 25 Şubat 2021 15:54 Oto Bilgi 0 Comments

4MOTION, Volkswagen’in 4x4 çekiş sistemidir.

Volkswagen’in 4x4 çekiş sistemindeki motor gücü, ihtiyaca uygun bir şekilde dört tekerleğe dağıtılır. Motorun boylamasına monte edildiği modellerde, tahrik güçlerinin ön ve arka aksa dağıtılmasını sağlayan bir torsiyon diferansiyeli bulunur.

Çarşamba, 24 Şubat 2021 19:40 Oto Bilgi 0 Comments

Bluemotion Volkswagen’in otomobillerinde kullandığı teknolojinin bir adıdır. Bu teknoloji Seat modellerinde “Ecomotive”, Skoda modellerinde “Greenline” olarak geçer. Bluemotion adı, Volkswagen’in rengi olan “blue/mavi” ve “hareket” anlamında ki “motion” kelimelerinin birleştirilmesi ile meydana getirilmiştir.

Cumartesi, 20 Şubat 2021 02:02 Oto Tamir 0 Comments

Otomatik vites, manuel araçlardan farklı olarak debriyaj sistemi olmaksızın, hız artına göre vites değişimlerini kendisi gerçekleştiren bir teknolojidir. Otomatik vites araçlar için bozulunca; "tamiri çok zor çok maliyetli, alırsan satamazsın", hatta ”son kullanıcısı sensin” gibi söylemlerin günümüzde otomatik vites araçları kullanan ve konforunu yaşayanlar için pek gerçeği yansıtmayan söylemler olduğu ortaya çıkmıştır.

Cumartesi, 20 Şubat 2021 01:58 Oto Bakım 0 Comments

Türkiye’de kullanılan otomobillerin çok büyük kısmı içten yanma adı verilen yöntem ile çalışıyor. Farklı tipleri olsa bile bu motorlar genellikle yakıt ve hava karışımının tutuşturulmasıyla açığa çıkan enerji, hareket enerjisine dönüştürülüyor.

Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi - Cumartesi: 08.30 - 18:30

Pazar: Kapalı

Telif Hakkı © 2021 Çağ Oto Bakım. Tüm Hakları Saklıdır.

Web Geliştirici: İsmail AYDIN