Yağ ve Filtre Değişimi

Volkswagen Audi Seat Skoda Özel Servisi

Yağ ve Filtre Değişimi

Motor yağı kullanım sıklığına göre sürtünmeden kaynaklı olarak kirlenir. Yağın içerisinde tortular birikir ve hareketli parçalardaki sürtünmenin artmasına neden olur. Motor yağında parçacıkların oluşması aracın performansın düşürür. Otomobil eskisi gibi çalışmaz ve motordan bazı sesler gelebilir. Motor yağının kirlenmesi motorun hareketli parçalarında hasarlara neden olabilir. Yağ filtresi motor yağında biriken tortuları süzerek devirdaim yapan yağın motora temiz bir şekilde verilmesini sağlar. Araç yağ filtresi motora daha temiz bir motor yağının gitmesini sağlar. Ancak motor yağ filtresi zamanla biriktirdiği kir ve tortular nedeniyle kirlenir ve bir süre sonra motora giden yağı temizleme kapasitesi düşer. Böyle bir durumda aracın performansı ve motor parçalarının dayanıklılığı düşer.

Yağ ve Yağ Filtresi Değişiminin Faydaları

Motor aracın en önemli parçasıdır. Otomobilin çalışmasını sağlayan motor aynı zamanda aracın performansında da etkili bir role sahiptir. Doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışan araç motoru otomobilin ömrünü uzatır ve yakıt tasarrufu sağlar. Hareketli birçok parçadan oluşan motor parçalarının birbiriyle sürtünerek zarar görmesini önlemek için bu parçalar arasında motor yağı bulunur. Motor yağı motorun parçaları arasındaki sürtünmeyi azaltarak bu parçaların hasar görmesinin önüne geçer. Motor yağı aracın çalışması için fazladan enerji harcamasının önüne geçerek performansını korur ve yakıt tüketimini optimize eder. Doğru ve etkili bir şekilde çalışan bir motor için temiz motor yağı önemlidir. Motor yağını temizleme görev gören araç yağ filtresi tüm bu özellikleri nedeniyle aracın uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir.

Aracın Yağ ve Yağ Filtresi Değiştirilmezse Ne Olur?

Yağ ve yağ filtrelerinin belirli periyotlarda değiştirilmesi önemlidir. Temizlenmeyen motor yağında biriken kir ve tortular otomobil motorunun parçalarında kalıcı ve yüksek maliyetli hasarların oluşmasına neden olur. Motor yağında biriken kir ve tortular sürtünmenin artmasına neden olur. Kolay bir şekilde çalışmayan motor fazladan enerji harcayarak otomobilin genel performansını düşürür.

Yağ ve Yağ Filtresi Ne Zaman Değişir?

Araba yağ ve yağ filtresi değişimi otomobilin performansını optimum seviyede sürdürmesi için oldukça önemli bir işlemdir. Otomobil üreticileri oto yağ filtresi değişimi için gerekli olan periyotları belirlemektedir. Otomobilin periyodik bakım aralıklarında yağ filtresi değiştirilmelidir. Araç yağ ve yağ filtresi değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de orjinal parçaların kullanılmasıdır. Aracın motoru gibi oldukça hayati bir parçasıyla ilgili konularda Çağ Oto alanında uzman ekibi ile hizmet vererek, yağ ve yağ filtresi değişimlerini aracınızın marka ve modeline en uygun yönergelere göre yapmaktadır.

Çağ Oto; Volkswagen, Audi, Seat ve Skoda marka araçlarınız için yağ ve yağ filtresi değişimi ihtiyaçlarınız için kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktadır.

Servis Hizmeti Sunduğumuz Araç Modelleri

Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Volkswagen T-Roc

Volkswagen T-Roc

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Touraeg

Volkswagen Touraeg

Skoda Fabia

Skoda Fabia

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Skoda Superb

Skoda Superb

Skoda Karoq

Skoda Karoq

Skoda Kodiaq

Skoda Kodiaq

Seat Leon

Seat Leon

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Seat Ateca

Seat Ateca

Seat Arona

Seat Arona

Audi A3

Audi A3

Audi A5

Audi A5

Audi A4

Audi A4

Audi A6

Audi A6

Audi A7

Audi A7

Audi Q2

Audi Q2

Audi Q3

Audi Q3

Audi Q5

Audi Q5

Audi Q7

Audi Q7

Audi Q8

Audi Q8

Volkswagen Jetta

Volkswagen Jetta

« »

Mobil Destek Numaramız

(0532) 213 85 35

E-Posta Adresimiz

info@cagoto.com.tr

Whatsapp Destek Hattı

(0533) 166 17 02

Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi - Cumartesi: 08.30 - 18:30

Pazar: Kapalı

Telif Hakkı © 2021 Çağ Oto Bakım. Tüm Hakları Saklıdır.

Web Geliştirici: İsmail AYDIN